CBCB - úvodní strana

 

CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o.

Na Vítězné pláni 1719/4
140 00 Praha 4 - Nusle

ID datové schránky: mtpy2rc
T: 277 778 650, 242 438 650

O společnosti

Zájmové sdružení právnických osob CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o. bylo založeno v roce 2004 za účelem zajištění a zprostředkování vzájemného informování věřitelských subjektů (leasingových a úvěrových společností) o údajích vypovídajících o bonitě, důvěryhodnosti a platební morálce jejich klientů - fyzických a právnických osob. CNCB shromažďuje od věřitelských subjektů údaje o jejich klientech, zajišťuje jejich zpracování a provozuje Nebankovní registr klientských informací (NRKI).

Zakladateli sdružení CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o. je sedm společností působících v oblasti leasingu a splátkového prodeje, přičemž v současné době má CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o. 43 uživatelů.

CNCB zároveň provozuje klientské centrum, které zpracovává a vyhotovuje žádosti o výpisy z NRKI pro fyzické i právnické osoby, které o výpisy písemně nebo osobně požádají.

Uživatelé Nebankovního registru klientských informací

Aktuální seznam uživatelů naleznete v Informačním memorandu.

Dalšími osobami podílejícími se na zpracování informací v Nebankovním registru klientských informací jsou CRIF - Czech Credit Bureau, a. s. a společnost CRIF S.p.A.